Toner ve Kartuş Dolumu - Tatar Teknik - Bilişim ve Otomasyon

Ara
İçeriğe git

Ana menü:

Toner ve Kartuş Dolumu

Hizmetlerimiz > Bilişim Faliyetler
Muadil Kartuş ve Muadil Toner

    Muadil Ürünler, Orjinal Ekipman Üreticisi (OEM) dışında, yani yazıcı üreticisi dışında bir üretici tarafından, orjinal ürünün tüm özelliklerine sahip olacak ve hatta geçecek şekilde üretilmiş üründür. “Yan sanayi ürün” olarak da adlandırılmaktadır. Doğru Muadil Markalar tercih ettiğinizde, orijinal kalitesinde, % 50 oranlarına varan fiyat avantajıyla birlikte güvenle kullanılabilir.


Kartuş Dolumu ve Toner Dolumu

    Kartuş Mürekkepleri ve Toner Tozlarının kimyaları her marka ve model için farklıdır. Bu farklılıklar gözetilerek, gerekli olan ekipman ve profesyonelce yapılırsa gönül rahatlığı ile tercih edilebilir.
    Elektronik aksamları zarar görmeden kartuşlarınızı 3-4 kere dolum yaptırabilir, kullanılamaz kartuşlar için yenileme işlemi yapabilirsiniz.
    Toner Kartuşlarınızı, marka ve model farklılıklarına göre 2-3 dolum yaptırabilir, deforme olmuş parçaların değişmesi ile "Yenileme işlemi" ni tercih ederek toner kartuşlarınızın kullanım ömrünü uzatabilirsiniz.

TONER DOLUMU


Toner Dolum;

    Bitmiş boş tonerinizin, hareketli parçalarının hepsi sökülerek özel solüsyonla temizlenip, orjinali ile aynı gramajda tozu koyularak dolum işlemi gerçekleşir.

Toner Yenileme;

    Bir toner birden fazla kez doldurulabilmesi için bazı parçaların, belli dolum aralıklarında değiştirilmesi gerekmektedir. Bu parçalar drum, bıçak, pcr gibi parçalardır. Yenileme işleminde sıfır drum takılır; değişmesi gereken diğer parçalar değiştirilmek suretiyle işlem tamamlanır.

SIKÇA SORULAN SORULAR ?

- Toner Dolumu nedir?

    Boş tonerleri markası ve modeli gözetilerek, uygun toner tozları koyulmak suretiyle kullanıma hazır hale getirme işlemidir.

- Toner Dolumu yazıcımı bozar mı?

    Toner Tozlarının kimyaları her marka ve model için farklıdır. Bu farklılıklar gözetilerek, gerekli olan ekipman ve profesyonelce yapılırsa gönül rahatlığı ile tercih edilebilir, yazıcınıza zarar vermez.

- Toner Dolumu orjinali gibi performans verir mi?

    Uygun toner tozu ve orjinal gramajında koyulduğu takdirde performans orijinal ürün gibi performans verir.

- Toner Dolumu garantili midir?

    Toner dolumu yapan firmalar, kendi yapmış olduğu dolum işlemlerine %100 firma garantilerini vermektedirler, ancak dolum işlemine gelmiş tonerlerde farklı sebeplerden dolayı bazı parçalar (drum, bıçak, pcr vb.. ) deformasyona uğramış olabilmektedir, bu gibi durumlar garanti kapsamında olmaz.

Kartuş Dolum;

    Bitmiş boş kartuşlarınız, yüksek teknolojili dolum makineleri ile doldurularak kullanma hazır hale getirilir. Tüm dolan kartuşlar teste tabi tutulur. Elektronik arızası olmadığı sürece kartuşlarınız sorunsuz dolar ve kullanımınıza sunulur.

Kartuş Yenileme;

    Elektronik aksamları zarar görmüş ya da dolum ömrünü tamamlamış kartuşların yerine, ilk defa doldurularak kullanıma hazır kartuşlar verilir. Bu kartuşlara 3-4 dolum daha yapılabilir.

- Kartuş Dolumu nedir?

    Boş kartuşları markası ve modeli gözetilerek, uygun mürekkep koyulmak suretiyle kullanıma hazır hale getirme işlemidir.

- Kartuş Dolumu yazıcımı bozar mı?

    Kartuş Mürekkeplerinin kimyaları her marka ve model için farklıdır. Bu farklılıklar gözetilerek, gerekli olan ekipman ve profesyonelce yapılırsa gönül rahatlığı ile tercih edilebilir, yazıcınıza zarar vermez.

- Kartuş Dolumu orjinali gibi performans verir mi?

    Kartuş Mürekkeplerinin kimyaları her marka ve model için farklıdır. Mürekkebi uygun, Profesyonel bir şekilde yapılmış dolum işlemi orjinali gibi performans verir.

- Kartuş Dolumu garantilimidir?

    Kartuş dolumu yapan firmalar, kendi yapmış olduğu dolum işlemlerine %100 firma garantilerini vermektedirler, ancak dolum işlemine gelmiş kartuşlarda elektronik aksamlarında bozukluk söz konusu olabilmektedir, bu gibi durumlar garanti kapsamında olmaz. Yeni bitmiş boş bir kartuşa 3-4 dolum yapılabilmektedir. (Marka ve modeller farklılıklar gösterebilir.)


 
 
İçeriğe dön | Ana menüye dön